trasy biegowe w Zakopanem i Kościelisku

trasy biegowe COS w ZakopanemW Zakopanem i okolicy posiadamy kilka miejsc gdzie można pobiegać na nartach.

Tras biegowych możecie szukać w okolicy Wielkiej Krokwi. Przy dobrych warunkach pogodowych ratraki przygotowują ok. 10 km tras. Przy słabych opadach śniegu trzeba poczekać na przygotowanie sztucznego śniegu.

Trasa COS – wejście przy ulicy Bronisława Czecha – jak na stadion biegowy i lodowisko. Narty zapinamy obok toru łyżwiarskiego (trasa obok przebiega)i kierujemy się w stronę lasu a następnie trasą która latem służy jako rolkostrada w stronę średniej skoczni. Można wybrać sobie pętlę dłuższą – sportową z długim zjazdem i podbiegiem lub poślizgać się po łatwej pętli w okolicy toru lodowego. Od Sezonu 2019/2020 trasa zmodernizowana, w wielu miejscach przebudowana, poszerzona w całości sztucznie naśnieżona i codziennie ratrakowana. Zanim założymy narty należy się zarejestrować i uiścić opłatę. Cennik i komunikatyna stronie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

folder-tras-biegowych-pl(1)

Trasy biegowe Zachodnie – Biały Potok położone na polanach obok Wielkiej Krokwi – na zachód od tej skoczni. Pierwszy kilometr łatwy – dla początkujących narciarzy a im dalej w kierunku doliny Strążyskiej coraz więcej zjazdów i podbiegów ale niezbyt trudnych technicznie. Przy śnieżnych zimach trasach prowadzi aż do Romy – u wylotu Doliny Strążyskiej w pętli ponad 5 km. Wejście na trasy obok ogrodzenia Wielkiej Krokwi w stronę wyciągu orczykowego U Sitarzy lub od ulicy Droga do Białego. W okolicy też znajdziecie wypożyczalnie nart biegowych. W sezonie 2019/2020 z różnych przyczyn słabo utrzymywane

Równia Krupowa – trasy biegowe w centrum miasta. Doskonała alternatywa dla mieszkańców “dolnej” części Zakopanego. Oświetlona i sztucznie śnieżona zachęca do wieczornych ślizgów np. po pracy lub “po nartach zjazdowych”.

Kościelisko – Trasy biegowe powstałe z inicjatywy mieszkańców tej miejscowości. Położone między Nędzówką a Gronikiem 5 km pętla dla średnio zaawansowanych narciarzy plus 2 km dla początkujących. Gospodarze są w stanie wykręcić pętle 10 km. Początek trasy dobrze oznakowany banerami na Kościelisku Chotarzu. Parking i wypożyczalnia nart dostępne na miejscu.

Kiry – Ośrodek biathlonowy. Tu można na stadionie równym i płaskim jak stół stawiać pierwsze kroki ale też obok strzelnicy znajdziemy kilka fajnych podbiegów i zjazdów.

Na wszystkich trasach oprócz Ośrodka biathlonowego w Kirach można biegać klasykiem i “łyżwą”. W Kirach gdzie trenują biathloniści biega nie przygotowuje się toru do techniki klasycznej.

folder-tras-biegowych-pl(1)