Przejdź do treści

Warunki na trasach biegowych pod Tatrami 1.02.2021

  • przez

Jakie są warunki na trasach biegowych w Zakopanem?

Narty biegowe zyskują na popularności – to cieszy a na trasach coraz więcej ludzi . Śniegu też przybyło, po ostatniej odwilży nie ma śladu.

Trasy biegowe w COS OPO Zakopane bardzo dobrze przygotowane . Na stadionie mała pętla i tory, na których mogą ćwiczyć technikę początkujący. Odcinki poza stadionem coraz lepsze ponieważ jak tylko mrozi obsługa tras ustawia armatki rozpylające wodę, która w mroźnym powietrzu zamienia się w śnieg. Szukających wypożyczalni i instruktora zaprasza Szkoła narciarstwa biegowego Grupa Tatry   . Informacje znajdziecie również tutaj

Warunki na trasach biegowych w Kościelisku można uznać za dobre  choć w niektórych miejscach zobaczymy trawę i kretowiny. Ostatnie opady śniegu tylko poprawiły warunki na trasie. Gdyby tak spadło jeszcze z 10 cm byłoby idealnie. W każdym razie biegamy w Kościelisku na dwóch trasach. obie mają po 2,5 km. Jedna jest po polanach na zachód od ul. Nędzy Kubińca a druga na wschód czyli po tej samej stronie co czynna od 9 tej wypożyczalnia Gąsienica Sport.