Przejdź do treści

Warunki na trasach biegowych w Zakopanem 25.02/2021

  • przez

Gdzie można pobiegać na nartach biegowych w Zakopanem?

Najlepsze warunki do biegania znajdziemy na trasach biegowych COS w Zakopanem. Mimo wysokich temperatur i mocno operującego słońca warunki do biegania są bardzo dobre. Szybki śnieg znajdziemy w lesie natomiast wjeżdżając na nasłonecznione miejsca musimy się liczyć z mocnym przyhamowaniem.  Po zachodzie słońca wszystko przymarza i jeździmy z dużą prędkością. Trasa czynna od 8.00 do 20.00 z przerwą techniczną 13-15. W  dniach 24-27.02.2021 biegamy tylko po południu. Wcześniej rywalizują zawodnicy. Zawodów spodziewamy się również w kolejny weekend 6-7.03.2021. W pierwszy weekend marca rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Amatorów.

Trasa biegowa Biały Potok utrzymywana jest na odcinku Polana pod Wielką Krokwią – Olimp. Ponieważ robiona jest na naturalnym śniegu szybciej się roztapia w wysokich prawie wiosennych temperaturach jakie mamy obecnie. Póki co można się jeszcze poślizgać na biegówkach. Szukajmy miejsc położonych w cieniu i blisko Regli.

Kościelisko – jeżeli nie dosypie śniegu i nie przymrozi to szukajmy trasy za wypożyczalnią i blisko lasu. Uwaga, miejscami bardzo miekko.

Dla osób lubiących wędrówki na nartach biegowych polecamy polany na Gubałówce w stronę Palenicy Kościeliskiej i Polany Mietłówka, Zokówka. Tam zwykle bardzo długo zalega śnieg.

Bieżące informację z tras znajdą Państwo tutaj

Na lekcje narciarstwa biegowego zaprasza Szkoła Grupa Tatry której oferta tutaj     i tutaj